עור רגיש לשמש: קרם מומלץ לעור רגיש לשמש

עור רגיש לשמש, הידוע גם כעור רגיש לאור, הוא מצב בו העור מגיב בצורה מוגזמת לאור השמש או לקרינה אולטרה סגולה מלאכותית (UV). אנשים עם עור רגיש לשמש עלולים לחוות תסמינים שונים כגון אדמומיות, גירוד, פריחות או אפילו שלפוחיות בעת חשיפה לשמש. מאמר זה נועד לשפוך אור על עור רגיש לשמש, הסיבות שלו, הסימפטומים והדרכים היעילות להגנה ולטפל בסוג עור עדין זה.

 

מוצרים מומלצים לעור רגיש לשמש:

SUNBRELLA DEMI MAKE UP

מקדם הגנה עם מייק אפ .

שילוב מושלם של פקטור הגנה גבוה, לחות במרקם קל.

צבע מייק אפ עדין. מתאים כבסיס לאיפור יום יומי אינו משאיר סימן שומני , נספג בקלות.

קרם פנים עם מסנן הגנה ספקטרום SPF-50 בתוספת דמי מייק אפ וחומצה היאלורונית
סנברלה דמי מייק אפ SPF-50 230.00 
הגנה מפני קרני UVA ו - UVB. תכשירי הסדרה מיועדים למניעת כוויות שמש והזדקנות מוקדמת של העור כתוצאה מחשיפה לשמש.
מקדם הגנה SPF 30 SUNBRELLA HL 160.00 

מקדם הגנה עם דמי מייק נטול שומן SPF 30

SUNBRELLA DEMI MAKE UP HL 100.00 

סנברלה – SUNBRELLA

סדרת תכשירי הגנה Sunbrella להגנה מפני קרני UVA ו – UVB.

תכשירי הסדרה מיועדים למניעת כוויות שמש והזדקנות מוקדמת של העור כתוצאה מחשיפה לשמש.

מתאים לשילוב עם תכשירי טיפוח אחרים בעונות השנה החמות, שבהן קרינת השמש חזקה.

 

הבנת עור רגיש לשמש:

עור רגיש לשמש יכול להיות תוצאה של מספר גורמים, כולל גנטיקה, מצבים רפואיים ותרופות מסוימות. במקרים מסוימים, זה עלול להיגרם גם משילוב של גורמים אלה. אנשים עם עור בהיר או בהיר, שיער אדום או בלונדיני ועיניים כחולות או ירוקות נוטים יותר לעור רגיש לשמש.

 

מה הם הגורמים לעור רגיש לשמש?

הגורמים לעור רגיש לשמש ניתן לייחס לגורמים שונים, כולל:

 • נטייה גנטית: יש אנשים בעלי נטייה גנטית לרגישות לשמש. מצבים תורשתיים מסוימים, כגון xeroderma pigmentosum ו-erythropoietic protoporphyria, יכולים להפוך את העור לרגיש יותר לאור השמש.
 • תרופות: תרופות מסוימות יכולות להגביר את הרגישות לאור אצל אנשים מסוימים. דוגמאות כוללות אנטיביוטיקה (לדוגמה, טטרציקלין), תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs), משתנים ותרופות נוגדות דיכאון מסוימות. חשוב לציין שלא כל מי שנוטל תרופות אלו יחווה רגישות לאור, אך היא עלולה להתרחש כתופעת לוואי אפשרית.
 • מצבים רפואיים: מצבים רפואיים מסוימים עלולים לגרום לרגישות לשמש. מחלות אוטואימוניות כמו זאבת והתפרצות אור פולימורפית (PMLE) יכולות לגרום לרגישות מוגברת לאור השמש. מצבי עור כמו אקזמה ורוזציאה יכולים להחמיר גם על ידי חשיפה לשמש.
 • רגישויות כימיות: לחלק מהאנשים יש רגישות מוגברת לכימיקלים מסוימים המצויים במסנני קרינה, במוצרי טיפוח או אפילו בצבעי בגדים. רגישות זו עלולה לגרום לתגובה דמוית כוויות שמש בעת חשיפה לאור השמש.
 • שינויים הורמונליים: שינויים הורמונליים, כמו אלו המתרחשים במהלך הריון או גיל המעבר, יכולים להפוך את העור לרגיש יותר לנזקי השמש ולהגביר את הרגישות לאור.
 • כוויות שמש קודמות: אם היו לך כוויות שמש מרובות בעבר, העור שלך עשוי להיות רגיש יותר לאור השמש. כוויות שמש פוגעות בעור ועלולות להוביל לרגישות מוגברת ולסיכון גבוה יותר לכוויות לאחר מכן.

עור רגיש לשמש יכול לנבוע משילוב של גורמים אלו, והרגישות של כל אדם יכולה להשתנות. אם אתה חושד שיש לך עור רגיש לשמש, מומלץ להתייעץ עם רופא עור שיוכל לספק אבחנה סופית והמלצות מותאמות אישית לניהול מצבך.

 

תסמינים של עור רגיש לשמש

תסמינים של עור רגיש לשמש יכולים להשתנות בחומרתם ובהצגתם. להלן כמה תסמינים נפוצים:

 1. אדמומיות: עור רגיש לשמש חווה לעיתים קרובות אדמומיות לאחר חשיפה לשמש. אדמומיות זו עשויה להיות מקומית לאזורים ספציפיים או להשפיע על אזורים גדולים יותר של העור.
 2. דלקת: העור עלול להיות דלקתי, מה שמוביל לנפיחות, חום ואי נוחות. זה יכול לגרום לאזורים המושפעים של העור להרגיש רכים או כואבים.
 3. חושת גירוד או צריבה: עור רגיש לשמש עלול לחוש מגרד או תחושת צריבה. זה יכול להיות תוצאה של תגובת העור לקרינת UV.
 4. פריחות או כוורות: חלק מהאנשים עם עור רגיש לשמש עלולים לפתח פריחות או כוורות לאחר חשיפה לאור השמש. אלה יכולים להופיע כגבשושיות אדומות או כתמים על העור ועשויים להיות מגרדים או כואבים.
 5. שלפוחיות או קילוף: במקרים חמורים, עור רגיש לשמש יכול לפתח שלפוחיות או להתקלף. זה מצביע על תגובה אינטנסיבית יותר לחשיפה לשמש ועלול לדרוש טיפול רפואי.
 6. נפיחות ובצקת: עור רגיש לשמש עלול להתנפח, כאשר אזורי הפנים, הידיים או חלקי גוף חשופים אחרים נראים נפוחים או נפוחים.
 7. רגישות מוגברת: עור רגיש לשמש נוטה להיות מגיב יותר לאור השמש מאשר עור רגיל. אפילו חשיפה קצרה לשמש יכולה לעורר תסמינים, והתגובה יכולה להיות בולטת יותר.

תסמינים אלו יכולים להשתנות מאדם לאדם ועשויים להיות תלויים בגורם הבסיסי לרגישות לשמש. אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו לאחר חשיפה לשמש, מומלץ לפנות לייעוץ רפואי מרופא עור או איש מקצוע רפואי לאבחון וטיפול נכונים. הם יכולים לספק הנחיות לניהול העור הרגיש לשמש ולהמליץ ​​על אמצעי מניעה מתאימים.

 

הגנה וטיפול בעור רגיש לשמש:

כשמדובר בהגנה וטיפול בעור רגיש לשמש, הנה כמה אמצעים חשובים שיש לקחת בחשבון:

1. קרם הגנה: יש למרוח קרם הגנה רחב טווח עם מקדם הגנה גבוה מהשמש (SPF) של 30 ומעלה. ודא שהוא מספק הגנה הן מפני קרני UVA ו-UVB. יש למרוח אותו בנדיבות על כל האזורים החשופים של העור לפחות 15-30 דקות לפני החשיפה לשמש. יש למרוח שוב כל שעתיים, או בתדירות גבוהה יותר אם מזיעים או שוחים.

2. ביגוד מגן: לבשו בגדים המכסים את עורכם ומספקים מחסום נוסף מפני קרני השמש. בחר בבדים קלים וארוגים הדוקים עם שרוולים ארוכים, מכנסיים וכובעים רחבי שוליים. חפש בגדים עם מקדם הגנה אולטרה סגול גבוה (UPF) להגנה נוספת מהשמש.

3. חיפוש צל: צמצמו את החשיפה לשמש על ידי חיפוש צל, במיוחד בשעות השיא שבהן קרני השמש החזקות ביותר (בדרך כלל מ-10 בבוקר עד 16:00). שבו מתחת למטריה, חפשו צל מעצים, או השתמשו בשמשיות או חופות כדי ליצור צל משלכם.

4. משקפי שמש: הגן על העיניים מפני קרני UV מזיקות על ידי הרכבת משקפי שמש החוסמים 100% מקרני UVA ו-UVB. חפש משקפי שמש עם תווית UV 400 או 100% הגנה מפני UV.

5. אביזרים הגנה מפני השמש: שקול להשתמש באביזרים נוספים להגנה מפני השמש כגון מטריות, שמשיות וכפפות או צעיפים הגנה מפני השמש כדי להגן על העור שלך מאור שמש ישיר.

6. סקירת תרופות: אם אתה נוטל תרופות כלשהן, התייעץ עם הרופא או הרוקח שלך כדי לבדוק אם הן יכולות להפוך את העור שלך לרגיש יותר לאור השמש. הם עשויים להציע חלופות או התאמות למינון שלך במידת הצורך.

7. הימנעו ממיטות שיזוף: מיטות שיזוף פולטות קרינת UV ועלולות להזיק לעור הרגיש לשמש. הימנע משימוש בהם כדי להפחית את הסיכון להחמרת רגישות העור שלך.

8. שגרת טיפוח העור: אמצו שגרת טיפוח עדינה הכוללת מוצרים שנוסחו במיוחד לעור רגיש. הימנע מכימיקלים קשים, ניחוחות וחומרי פילינג שעלולים עוד יותר לגרות או לגרום לרגישות לעור שלך. בחר במוצרים היפואלרגניים ולא קומדוגניים.

9. קומפרסים קרירים: אם אתם חווים אדמומיות, דלקת או אי נוחות לאחר חשיפה לשמש, מרחו קומפרסים קרירים או תקח מקלחות קרירות כדי לעזור להרגיע את האזורים הפגועים.

10. לחות: השתמש בקרם לחות עדין ונטול ריח באופן קבוע כדי לשמור על לחות העור שלך ולשמור על מחסום ההגנה הטבעי שלו.

11. התייעצו עם רופא עור: אם יש לכם תסמיני רגישות מתמשכים או קשים לשמש, רצוי להתייעץ עם רופא עור. הם יכולים לספק אבחנה נכונה, להמליץ ​​על טיפולים מתאימים ולהציע ייעוץ מותאם אישית לניהול מצב העור הספציפי שלך.

זכרו, מניעה היא המפתח בכל הנוגע להגנה על עור רגיש לשמש. על ידי נקיטת אמצעי זהירות אלה והקפדה על חשיפה לשמש, אתה יכול למזער את הסיכון לכוויות שמש, נזק לעור ותגובות שליליות אחרות.

 

לסיכום:

עור רגיש לשמש דורש טיפול ואמצעי זהירות נוספים כאשר הוא נחשף לאור השמש. על ידי הבנת הסיבות, התסמינים ואמצעי ההגנה, אנשים עם עור רגיש לשמש יכולים ליהנות מפעילויות חוץ תוך מזעור הסיכון לכוויות שמש ותגובות שליליות אחרות. זכור, חיוני להתייעץ עם רופא עור לקבלת ייעוץ והכוונה מותאמת אישית בנושא ניהול עור רגיש לשמש.

איך אפשר לעזור?

  איך אפשר לעזור?

  למידע נוסף לגבי מוצרים וטיפולים השאירו פרטים וקוסמטיקאית מקצועית תיצור עמכם קשר