רפואה אלטרנטיבית בחיפה – רפואה משלימה חיפה

רפואה אלטרנטיבית, המכונה גם רפואה לא קונבנציונלית, הוליסטית או טבעית, מתייחסת למגוון רחב של שיטות וטיפולים רפואיים המשמשים כחלופות או משלים לטיפולים רפואיים קונבנציונליים. הוא כולל גישות שונות שאינן מיינסטרים לקידום בריאות, מניעה וטיפול במחלות, ושיפור הרווחה הכללית.

 

ליעוץ חינמי או קביעת תור עוד היום, חייגו אלינו למכון: 077-555-87-90 📞 או השאירו הודעה 

טיפולים אלטרנטיביים בחיפה

מה זה רפואה אלטרנטיבית

הרפואה האלטרנטיבית מבוססת על האמונה שלגוף יש יכולות ריפוי מולדות ושהבריאות היא תוצאה של איזון בין הנפש, הגוף והרוח. לעתים קרובות היא נוקטת בגישה הוליסטית, תוך התחשבות בפרט בכללותו במקום להתמקד רק בסימפטומים או במחלות ספציפיות. רפואה אלטרנטיבית עשויה לכלול טכניקות, פרקטיקות ותרופות שיש להן שורשים היסטוריים, תרבותיים או מסורתיים, או כאלה שהופיעו לאחרונה כחלופות לרפואה הקונבנציונלית.

רפואה אלטרנטיבית נבחרת על ידי יחידים מסיבות שונות, לרבות רצון לגישה טבעית יותר, חוסר שביעות רצון מטיפולים קונבנציונליים או העדפה לגישה אישית והוליסטית לבריאות. עם זאת, חשוב לציין שבעוד שטיפולים אלטרנטיביים מסוימים הראו תוצאות מבטיחות, לאחרים אין מספיק ראיות מדעיות כדי לתמוך ביעילותם. מומלץ להתייעץ עם מטפלים מוסמכים ולשמור על תקשורת פתוחה עם ספקי שירותי בריאות ראשוניים כאשר שוקלים רפואה אלטרנטיבית, תוך הבטחת הטיפול והתוצאות הטובות ביותר האפשריות לבריאותו של הפרט.

 

טיפולים שונים של רפואה אלטרנטיבית

רפואה אלטרנטיבית כוללת מגוון רחב של טיפולים, פרקטיקות וגישות לטיפול רפואי. להלן כמה מונחים עיקריים הקשורים בדרך כלל לרפואה אלטרנטיבית:

1. רפואה הוליסטית: הרפואה ההוליסטית מתמקדת בטיפול באדם השלם – הנפש, הגוף והרוח – במקום רק להתייחס לתסמינים או מחלות ספציפיות. הוא מדגיש את הקשר ההדדי בין היבטים שונים של בריאות ומטרתו לקדם רווחה כללית.

2. נטורופתיה: נטורופתיה היא סוג של רפואה אלטרנטיבית המשתמשת בטיפולים וחומרים טבעיים כדי לתמוך ביכולות הריפוי הטבועות בגוף. הוא מדגיש מניעת מחלות, שינויים באורח החיים ושימוש בצמחי מרפא, תזונה ותרופות טבעיות אחרות.

3. רפואת צמחים: רפואת הצמחים כוללת שימוש בתכשירים צמחיים, צמחי מרפא ותכשירים בוטניים כדי לקדם בריאות ולתת מענה למצבים בריאותיים שונים. הוא מנצל את התכונות הרפואיות של הצמחים והתרכובות הפעילות שלהם כדי לתמוך בריפוי וברווחה.

4. דיקור: דיקור סיני הוא תרגול סיני עתיק הכולל החדרת מחטים דקות בנקודות ספציפיות בגוף כדי להמריץ את זרימת האנרגיה ולהחזיר את האיזון. הוא משמש כדי להקל על כאב, לקדם ריפוי, ולטפל במגוון רחב של מצבים בריאותיים.

5. הומאופתיה: הומאופתיה היא מערכת רפואה המבוססת על העיקרון של “כמו מרפא כמו”. הוא משתמש בחומרים מדוללים מאוד שמקורם בצמחים, מינרלים או בעלי חיים כדי לעורר את יכולות הריפוי העצמי של הגוף. הומאופתיה מתמקדת בטיפול פרטני המבוסס על הסימפטומים והמאפיינים החוקתיים של האדם.

6. איורוודה: איורוודה היא מערכת מסורתית של רפואה שמקורה בהודו. הוא מדגיש את האיזון בין הגוף, הנפש והרוח להשגת בריאות מיטבית. הוא משתמש בטכניקות שונות, כולל רפואת צמחים, דיאטה, יוגה, מדיטציה ותרגולי ניקוי רעלים.

7. טיפול כירופרקטי: טיפול כירופרקטי מתמקד במערכת השרירים והשלד, במיוחד בעמוד השדרה, כדי לקדם יישור נכון ולייעל את תפקוד העצבים. הוא משתמש במניפולציות והתאמות ידניות כדי להקל על הכאב, לשפר את הניידות ולשפר את הבריאות הכללית.

8. ריפוי אנרגטי: ריפוי אנרגטי כולל תרגולים שונים שמטרתם לאזן ולתמרן את זרימת האנרגיה בתוך הגוף. טכניקות כגון רייקי, מגע ריפוי וצ’י גונג מתמקדות בשיקום חוסר איזון אנרגטי וקידום הרפיה, ריפוי ורווחה כללית.

9. טכניקות גוף-נפש: טכניקות גוף-נפש מזהות את הקשר בין הנפש והגוף ומשתמשות בתרגולים כגון מדיטציה, תשומת לב, יוגה וטכניקות הרפיה כדי לקדם בריאות ורווחה כללית. הם מדגישים את תפקידם של גורמים נפשיים ורגשיים בהשפעה על הבריאות הגופנית.

10. רפואה סינית מסורתית: רפואה סינית מסורתית (TCM) היא מערכת רפואית מקיפה הכוללת דיקור סיני, רפואת צמחי מרפא, טיפול תזונתי, עיסוי ותרגולים שונים של גוף-נפש. TCM שואפת להחזיר את האיזון וההרמוניה לגוף כדי לקדם בריאות ולמנוע מחלות.

אלו הם רק כמה מהמונחים העיקריים הקשורים לרפואה אלטרנטיבית. חשוב לציין שתחום הרפואה האלטרנטיבית מגוון ומתפתח כל הזמן, וכולל טיפולים ופרקטיקות רבות אחרות המשמשות לתמיכה בבריאות וברווחה בדרכים אלטרנטיביות.

 

מונחים עיקריים של רפואה אלטרנטיבית

המונח רפואה אלטרנטיבית: הינה כינוי רחב לקבוצת טיפולים גופניים “פסאודו מדעיים”, אבל טיפולים אלו אינם משתייכים למסגרת הרפואה הקונבציונלית.
והמטפל אינו נדרש בהסמכה כל שהיא..

המונח רפואה משלימה: הינו שילוב של רפואה אלטרנטיבית לבין רפואה קונבנציונאלי, טיפולים אלו מבוססים על אמונה כי רפואה אלטרנטיבית משלימה את
הטיפול הרפואי.

המונח פלצבו: טיפול פסיכולוגי דמה הנותן תחושה למטופל שהוא עובר טיפול לכל דבר אך בפועל זאת מדובר בהצגה.

המונח אוריקולותרפיה: הינו שיטת דיקור סיני באזור האוזן.

המונח אוסטאופתיה: טיפול ידני לביות גידים, מפרקים ובעיות שרירים עם דגש על הטיפול בדינמיקה בין מערכת השרירים לעצמות.

המונח איורוודה: שיטה זו פותחה בהודו לפני יותר  מ500 שנה עם דגש על גוף,נפש ונשמה עם מטרה לשחזר את ההרמוניה בגוף.

המונח אקופונקטורה: שיטת ריפוי עתיקה אשר פותחה בסין והינה מתבססת על החדרת מחטים לנקודות מסויימות או במילים אחרות נקראים ערוצי אנרגיה.

 

סוגי רפואה אלטרנטיבית

רפואה זו מתחלקת ממגוון של שיטות טיפול, כל מטפל והנתיב אשר בו הוא מתמקצע


שיטת קיי:
הינה שיטה לריפוי עצמי

שיטת מאיר שניידר: ריפוי עצמי בתנועה

שיטת ביטס: לשיפור הראיה במצעות תרגול והרפיה

שיטת אברהמסון:  לגמילה מהירה מהתכריות שונות

שיטת קינגסטון קליניק: ריפוי ואורח חיים טבעי

שיטת פלדנקרייז: ללמוד לשכלל תנועה במצעות הרחבת מודעות עצמית.

 

סוגי טיפולים אלטרנטיביים

טיפולים אנרגטים אשר מציע אתר OLYcosmetics  הינם:

רייקי

אקסס בארס

מתיחת פנים אנרגטית

ביואנרגטיקה

 

יתרונות הרפואה האלטרנטיבית

השיטות ההולסטיות באמצעותן מתבססת הרפואה האלטרנטיבית הינה מתייחסת לאדם השלם ולא רק פוקוס על המחלה או המצב הריאותי בכללי,
אלה רפואה זו עם דגש שאם צריך לפתור בעיה אז הפתרון הכי טוב זה לטפל בשורש הבעיה ולא רק בבעיה עצמה.

 

מי הולך לטיפולים טיפולים אלטרנטיביים

אנשים אשר סובלים ממגוון בעיות נפשיות ובריאותיות כגון: בעיות פוריות ונשים בהריון, אנשים עם בעיות אסטמה, מחלות כרוניות, לחץ דם, סרטן  או בעיות עור, אלרגיות, דלקות, עיכול, כאבי מחזור והכי נפוץ זה בעיות חרדה ודיכאון, הפרעות שינה, קשב וריכוז ועוד.. כמו כן יש אנשים אשר מבקשים לשלב רפואה קביצנלית ומשלימה.

 

מטפלים אלטרנטיביים מומלצים

בתחום זה אין תעודת מטפל מורשה המוכרת ע”י משרד הבריאות, והמטופלים בוחרים את את המטפלים שלהם על פי המקצועיות שלהם ועדיות והמלצות ממטופלים קודימים. ומעל הכל והחשוב מהל זו ההרמוניה בין המטפל ומהטופל.. מפני שזה הבסיס העיקרי והסוד המקצועי לרמת להצלחה של מטפלים אלטרנטיביים.

אולגה טימושפולסקי הינה מטפלת מומלצת ע”י רבים בחיפה עם וותק בתחום ונסיון רב שנים, את הטיפולים המקצועיים שלה כולם מכירים, כך גם המטופלים הקודים אומרים.

 

ליעוץ חינמי עם קוסמטיקאית מקצועית או קביעת תור עוד היום, חייגו אלינו למכון: 077-555-87-90 📞 או השאירו הודעה 

איך אפשר לעזור?

    איך אפשר לעזור?

    למידע נוסף לגבי מוצרים וטיפולים השאירו פרטים וקוסמטיקאית מקצועית תיצור עמכם קשר