ייעוץ חינם 077-555-87-90
האם אפשר למצוא משהו שאינו כלול באתר?
תייתכן מאודיש לנו רשת ספקים נרחבת אשר מבטיחה שמגוון המוצרים שלנו הוא הגדול ביותר בכל מקום באינטרנט ולכן אנחנו נוכל למצוא את מה שאתה מחפשגם אם אין את מוצר זה במדינה שלךבמידה והזמנת בעבר פריט מסויםאך אינך רואה את הפריט ברשימהסביר להניח שהמלאי אזל. אנחנו בדרך כלל מסוגלים לחדש את המלאי בתוך שבועלכן ממליצים לך להמשיך לבדוק בקביעותלמרבה הצער אנחנו לא יכולים להודיע ללקוחות בודדים כאשר הפריט מגיע או כאשר המשלוח הבא מגיעלכן בבקשה בדקו את אתר האינטרנט עבור עדכון הפריטים.
אני צריכה יעוץ לפני הקניה האם יש דרך לשאול שאלות אישיות ?
תצוות האתר ישמח לענות לך בטלפון מייל או צאט חושב לזכור התכשירים ב“OLY-COSMETICS” מסודרים לפי הגדרות יצרןעפי” הגדרות כלליות של סוג העור ומטרת הטיפולאין בכך תחליף לביקור אצל קוסמטיקאית או דרמטולוג.
האם הפרטים והמידע שלי בטוחים?
תשובהכןכל המידע שמתבקש בעת ההזמנה הינו חיוני לכך שנוכל להשלים את תהליך ההזמנהולהעניק לך מידע עדכני על המחירים והמבצעים המשתלמים ביותר ב OLY-COSMETICS. אנו משתמשים בטכנולוגיית הצפנת מידע SSL המעודכנת ביותר (128 ביט), בכדי להבטיח שכל הפרטים שלך נשמרים מאובטחיםאנחנו לא מוכריםמשכירים או מעבירים כל מידע הנוגע אלייך לצדדים אחרים.
כמה זמן יידרש עד שאקבל את ההזמנה שלי?
ברגע שנקבל את התשלוםההזמנה שלך תישלח או דרך דואר רשום עד 12 ימי עסקיים, או שליח עד הבית  עד 4 ימי עסקיים . תקבלי אישור על כך לדואר האלקטרוניניתן גם לבדוק את מצב ההזמנה דרך האתר בכל עת.
מה אם ההזמנה שלי לא מגיעה אחרי 14 ימי עסקים?

ת.כל המידע המסופק לנו עי רשויות הדואר מעודכן אוטומטית במערכת שלנו.

אם ההזמנה שלך לא הגיעה בזמן הצפויאנא צרי קשר עם הדואר כדי לבדוק את מצב החבילה שלך.אם את לא מצליחה למצוא את ההזמנהאנא

צרי קשר ונשלח לעזור לךזכרי לכלול את מספר ההזמנה שלך במייל.

באילו כרטיסי אשראי ניתן לשלם?

תשובהאנחנו מקבלים את כל כרטיסי האשראי הבינלאומייםוגם את אופני התשלום הווירטואלים:

ויזה

מאסטרקארד

פייפאל

העברה בנקאית

חשוב לזכור – אין לשלוח את פרטי כרטיס האשראי המלאים שלך בהודעת דואר אלקטרוני אחתמפני ששיטה זו אינה מאובטחתאם עלייך לשלוח את פרטים אלו באמצעות דואר אלקטרוניאנו ממליצים לחלק את מספר הכרטיס ופרטים אחרים לשני חלקים נפרדיםולשלוח הודעות נפרדות בכדי להיות בטוחים.

אין לי כרטיס אשראי. באיזו דרך חלופית אני יכולה לשלם?
תשובה: הסדרי תשלום מיוחדים כגון הזמנת תשלום והמחאה בנקאית זמינים עם בקשה מיוחדת. אנא צרו איתנו קשר כאן לפרטים נוספים. העברה כספית היא אופציה במספר מדינות באמצעות אמצעי התשלום נוספים.
איך אדע שהזמנתי נקלטה ומטופלת ?
עם ביצוע ההזמנה תקבלו מסמך למייל שלכם בו פרטי ההזמנהעם קבלת המייל תדעו שהזמנתכם נקלטה ומטופלת.
דילוג לתוכן